HomeSpołeczeństwoWybory do Parlamentu Europejskiego w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie

Już od jutra obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, którzy będą przebywać w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja na terenie grodzieńskiego okręgu konsularnego i wyrażą chęć głosowania w wyborach  na terenie Konsulatu Generalnego RP w Grodnie mogą zarejestrować się w elektronicznym systemie rejestracji www.ewybory.msz.gov.pl

Rozporządzenie  Ministra Spraw Zagranicznych RP w sprawie utworzenia obwodów głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 r. dla obywateli polskich przebywających za granicą zostało opublikowane w dniu 26 kwietnia w Dzienniku Ustaw RP (poz. 772).

Na mocy rozporządzenia w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie (adres: Grodno, ul. Budionnego 48A) został utworzony obwód do głosowania nr 18.

Placówka konsularna przypomina, że zainteresowani udziałem w wyborach obywatele polscy pozostający poza granicami RP powinni zarejestrować się w elektronicznym systemie rejestracji pod adresem www.ewybory.msz.gov.pl.

Konsulat Generalny RP w Grodnie zachęca do skorzystania z powyższej formy rejestracji. Informuje równocześnie, że Komisja Wyborcza w KG RP w Grodnie będzie pracowała w dniu 26 maja 2019 r. od godz. 7.00 do 21.00 (czas białoruski).

 Znadniemna.pl za www.facebook.com/KGRP.Grodno/

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content