HomeReligiaNa Wzgórzu Bernardyńskim w Grodnie przypomną o największym bogobójcy wszechczasów

Na Wzgórzu Bernardyńskim w Grodnie przypomną o największym bogobójcy wszechczasów

Ogromny napis REJON LENINOWSKI będzie „zdobił” Wzgórze Bernardyńskie, na którym w Grodnie stoi najstarsza w mieście świątynia katolicka – Kościół Znalezienia Krzyża Świętego. Tak władze Grodna postanowiły oznakować podział terytorialno-administracyjny grodu nad Niemnem.

Szkic napisu, który będzie „zdobił” Wzgórze Bernardyńskie w Grodnie, fot.: Hrodna.life

O skandalicznej inicjatywie władz Grodna informuje lokalny portal Hrodna.life. Dziennikarze piszą, że w serwisach społecznościowych grodnianie krytycznie wypowiadają się o inicjatywie władz miasta.

Internauta, występujący pod nikiem mastoleg, na przykład, ocenił ją słowami: „Kiepski pomysł! Najwyższa pora skończyć z tymi leninami”.

„Rzygać się chce od tych sowieckich nazw na ulicach rodzinnego miasta. Żeby wyglądało bardziej obciachowo, niech jeszcze łeb Lenina kwiatkami ułożą przy kościele, turyści na pewno docenią. Zrozumieją, że przyjechali do krainy porąbanych”- pisze z kolei użytkownik  andrewfromgrodno. Wtóruje mu aleksanderjerszow: „Przecież tam stoi kościół! A Lenina z religią nie da się połączyć…”

Biorący udział w internetowej dyskusji grodzieński bard Paweł Sołowiow sarkastycznie zauważa na swoim profilu w Instagramie: A pod Kościołem Franciszkańskim na drugim brzegu Niemna pojawi się napis REJON PAŹDZIERNIKOWSKI (nazwany na cześć bolszewickiego przewrotu w Rosji 1917 roku – red.).

Widok ze Wzgórza Bernardyńskiego z widocznym w tle, na terenie rejonu październikowskiego, Kościołem Franciszkańskim, fot.: Hrodna.life

Najsmutniejsze jest to, że Paweł Sołowiow może mieć rację. Drugi z dwóch istniejących w Grodnie rejonów rzeczywiście się nazywa PAŹDZIERNIKOWSKI, a na wzgórzu koło Niemna w granicach tego rejonu wznosi się Kościół Franciszkański.

Znadniemna.pl za Hrodna.life 

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content