HomeKulturaWarsztaty z tańca tradycyjnego dla oddziałów ZPB

Warsztaty z tańca tradycyjnego dla oddziałów ZPB

Oddziały Związku Polaków na Białorusi z Grodna, Lidy, Baranowicz, Stołpców, Repli i Oszmiany oddelegowali swoich reprezentantów  do udziału w cyklu warsztatów z tańca tradycyjnego, które ZPB organizuje wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku.

Dariusz Kryszpiniuk z WOAK w Białymstoku tłumaczy uczestnikom warsztatów podstawowe zasady tańca tradycyjnego

Pierwszy etap warsztatów, których prowadzącym jest pasjonat tańca tradycyjnego, kierownik Działu Muzyczno-Teatralnego w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury (WOAK) w Białymstoku Dariusz Kryszpiniuk, odbył się 17 marca  w Grodnie.

Reprezentanci ZPB z sześciu miejscowości mieli okazję poznać pierwsze zasady, na których oparta jest tradycja polskiego tańca ludowego. Pod kierownictwem doświadczonego trenera poznali też pierwsze kroki i układy taneczne.

Działacze ZPB ćwiczą kroki i układy taneczne pod okiem doświadczonego trenera

– Celem cyklu warsztatów tanecznych, realizowanego przez ZPB przy wsparciu WOAK w Białymstoku, jest pobudzenie aktywności działaczy ZPB i nauczenie ich tańca tradycyjnego w takim stopniu, aby mogli oni przekazać zdobyte podczas warsztatów nawyki taneczne innym ludziom – opowiada o nowym, realizowanym przez ZPB projekcie,  wiceprezes organizacji ds. Kultury Renata Dziemiańczuk.

Według niej cykl warsztatów zakłada  przeprowadzenie przez Dariusza Kryszpiniuka czterech szkoleń z tańca tradycyjnego z tą samą grupą uczestników w ciągu bieżącego roku. – Efektem tych spotkań ma być powstanie w oddziałach ZPB, które oddelegowały na szkolenia swoich reprezentantów, nowych zespołów tanecznych, których przegląd zorganizujemy na jesieni – opowiada Renata Dziemiańczuk.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content