HomeSportPKS „Sokół” przy ZPB liderem drużynowym po I etapie Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019!

PKS „Sokół” przy ZPB liderem drużynowym po I etapie Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019!

Dwieście osiemdziesiąt punktów przewagi nad drużyną najbliższych rywali wyrobił sobie, działający przy Związku Polaków na Białorusi Polski Klub Sportowy „Sokół ” po pierwszym etapie Otwartych Mistrzostw Republiki Białorusi w Nordic Walking, który odbył się na bazie turystyczno-rekreacyjnej „Prival” koło Grodna 16 lutego.

Nagrody indywidualne i drużynowe o które walczyli chodziarze z kijkami na I etapie Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019

Chodziarze „Sokoła” zdeklasowali rywali na obu rozgrywanych w ramach Mistrzostw dystansach – 5-ciu oraz 10-ciu kilometrów.

Na dłuższym dystansie do drużynowej klasyfikacji naszym zawodnikom udało się zdobyć 500 punktów, na które złożyły się  trzy pierwsze miejsca (każde premiowane 100-ma punktami), zdobyte przez zawodniczki „Sokoła” w trzech różnych kategoriach wiekowych, a także trzy najlepsze wyniki panów, startujących w barwach działającej przy ZPB reprezentacji nordic walking. Panowie do drużynowej skarbonki wnieśli na dystansie 10 kilometrów 80 (II miejsce), 70 (miejsce III) i 50 (V miejsce) punktów, czyli do maksymalnie możliwego dorobku pań „dorzucili” 200 punktów.

Start na 10 kilometrów mężczyzn w kategorii wiekowej 45-49 lat

Jeszcze więcej, bo aż 930 punktów  drużynowych naliczono „Sokołowi” po zawodach na dystansie 5-ciu kilometrów. Krótszy dystans najszybciej pokonały pięć naszych zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych, dzięki czemu, podobnie jak na dłuższym dystansie, potrafiły zasilić skarbonkę drużynową maksymalnie możliwą ilością punktów – 500. punktami. Nieco skromniejszy okazał się na 5-ciu kilometrach wynik panów, którym udało się zdobyć dwa pierwsze, dwa drugie oraz jedno trzecie miejsce na podium. Spowodowało to, że ich wkład w drużynowy dorobek punktowy wyniósł 430 punktów.

Przedstawiciele starszej grupy wiekowej oczekują na start w swojej kategorii

Na pierwszym etapie Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking 2019 roku wystartowało około 160 chodziarzy z kijkami, reprezentujących ogółem 17 drużyn z obwodów grodzieńskiego, mińskiego oraz brzeskiego. Otwarty format zawodów sprawił, że na trasie pojawili się także zawodniczki i zawodnicy z Polski, zjednoczeni w drużynie pod nazwą „Polska Team”.

W końcowej klasyfikacji drużynowej po I etapie Mistrzostw, drużyna związkowego „Sokoła” uplasowała, jak wspomnieliśmy, na pierwszym miejscu z dorobkiem, wynoszącym 1260 punktów.

Uwzględniając to, że drudzy w klasyfikacji drużynowej zawodnicy baranowickiego klubu „Lokomotiv” zgromadzili 980 punktów, a trzeci w zestawieniu chodziarze drużyny „Nordic-start” z podgrodzieńskiego przedsiębiorstwa Progress-Wiercieliszki zdobyli 965punktów, reprezentacja Związku Polaków na Białorusi już na starcie sezonu pokazała, że w tym roku należy ją postrzegać jako największego faworyta Mistrzostw Białorusi w Nordic Walking.

Kolejny II etap Mistrzostw odbędzie się 11-12 maja nad Kanałem Augustowskim pod Grodnem, a oto jak wygląda pierwsza piątka klasyfikacji drużynowej po I etapie:

1. PKS „Sokół”, Grodno – 1260 pkt.;

2. „Lokomotiv”, Baranowicze – 980 pkt.;

3. „Nordic-start”, Progres- Wiercieliszki – 965 pkt;

4. „Zwiezda” Marjina Gorka – 913 pkt;

5. „Brzeskie Obwodowe Liceum”, Brześć – 715 pkt.

Znadniemna.pl na podstawie bfnw.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content