HomeKulturaJuż w kwietniu – XIII edycja „Grodzieńskich Teatraliów”!

Już w kwietniu – XIII edycja „Grodzieńskich Teatraliów”!

Dział Kultury Związku Polaków na Białorusi zaprasza szkolne zespoły aktorskie do wzięcia udziału w XIII edycji Przeglądu Małych Form Teatralnych „Grodzieńskie Teatralia 2019”, która odbędzie się w Grodnie w dniu 7 kwietnia 2019 roku.

Zdobywcy dwóch pierwszych nagród Przeglądu otrzymają prawo do udziału w prestiżowym Wakacyjnym Festiwalu Teatrów Dziecięcych zza Granicy, którego XIV edycja odbędzie się latem we Włocławku.

W przedstawieniach, szykowanych do Przeglądu, zespoły aktorskie mogą wykorzystywać szerokie spektrum technik teatralnych, m.in.: żywy plan, teatr lalek, teatr cieni, a także techniki mieszane.

W zależności od wieku aktorów przygotowany przez nich spektakl może trwać nie dłużej niż 25 minut (dla uczniów klas od IX do XI), do 20 minut (dla uczniów klas V-VIII), a dla najmłodszych(I-IV klasa) limit czasowy wyniesie 15 minut.

Scenariusz spektaklu zostanie wyżej oceniony przez jury Przeglądu, jeśli będzie oparty na literaturze polskiej. Jurorzy będą  oceniali także poprawność aktorskiej narracji słownej, czyli dykcję, akcent i logiczną budowę wypowiadanych kwestii.

W grze aktorskiej jurorzy wezmą pod uwagę poprawność budowania emocji, przedstawianych przez aktorów postaci, trafność prowadzenia dialogów między bohaterami spektaklu, a także gestykulację, mimikę oraz plastykę ruchu aktorów.

Organizatorzy przypominają, że istotnym elementem każdego przedstawienia teatralizowanego jest odpowiednia scenografia (dekoracje i kostiumy), prawidłowo dobrane tło muzyczne i oryginalny pomysł reżyserski.

Każde widowisko przedstawiane w Przeglądzie powinno mieć odpowiednią dokumentację, na którą się składają materiały promocyjne – plakat, program przedstawienia itp.

Z pytaniami, dotyczącymi spraw organizacyjnych i innych, związanych z udziałem w Przeglądzie, należy się zwracać do wiceprezes Związku Polaków na Białorusi ds. Kultury Renaty Dziemiańczuk, odwiedzając siedzibę ZPB, bądź kontaktując się telefonicznie (tel. kom.: +375 29 208-48-42), albo e-mailowo: [email protected]

 Znadniemna.pl

Najnowsze komentarze

  • wyślijcie zaproszenie red. Zarembie ; promuje takie wydarzenia

Skomentuj

Skip to content