HomeOświataPolskie dzieci z Białorusi u prezydenta Białegostoku

Polskie dzieci z Białorusi u prezydenta Białegostoku

Po raz dziesiąty w ramach akcji „Lato z Polską” do Białegostoku przyjechały dzieci z Białorusi. To 40-osobowa grupa, która gości w naszym mieście od 23 czerwca. Dziś, 29 czerwca, dzieci wraz z opiekunami odwiedziły prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. W spotkaniu wzięła udział Andżelika Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi.

Zdjęcie pamiątkowe dzieci z Białorusi z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim

Pobyt grupy w mieście zorganizował Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i władze Białegostoku. Tegoroczne polskie wakacje dzieci z Białorusi rozpoczęły się 23 czerwca i potrwają do 2 lipca. Grupa korzysta z letnich rozrywek: wycieczek, zwiedzania, spotkań z rówieśnikami. W programie kolonii nie brakuje zajęć sportowych i kulturalnych. Są też realizowane lekcje języka polskiego. Dzięki temu dzieci mają okazję do poznawania kraju, o którym słyszeli od rodziców i dziadków.

Dzieci z Białorusi przy szkolnym autobusie

– Cieszę się, że spędzacie wakacje w Białymstoku. Tutaj macie możliwość poznania naszej kultury i historii. Odkrywacie swoje polskie korzenie. Mam nadzieję, że podoba się Wam nasze miasto i że zechcecie tu kiedyś wrócić – mówił podczas spotkania z dziećmi prezydent Tadeusz Truskolaski.

Przemawia prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski

Za ciepłe przyjęcie polskich dzieci z Białorusi prezydentowi Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu dziękuje prezes ZPB Andżelika Borys

Przemawia Anna Kietlińska, prezes Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, współorganizującego pobyt polskich dzieci z Białorusi w Białymstoku

Podczas wizyty w Pałacyku Gościnnym dzieci przedstawiły program artystyczny, m.in. recytowały i śpiewały po polsku. W ten sposób dziękowały organizatorom za zaproszenie do Białegostoku. Prezydent przekazał grupie praktyczne upominki – plecaki z wyprawkami szkolnymi. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręcza dzieciom plecaki z upominkami

Znadniemna.pl za Bialystok.pl/Agnieszka Błachowska

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content