HomeSportBiałoruś i Polska chcą przyjąć Mistrzostwa Europy 2026 w Piłce Ręcznej Mężczyzn

Białoruś i Polska chcą przyjąć Mistrzostwa Europy 2026 w Piłce Ręcznej Mężczyzn

Białoruś i Polska planują złożyć wspólny wniosek o zorganizowanie Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2026 roku – informuje rzecznik prasowy Białoruskiej Federacji Piłki Ręcznej. 19 czerwca w szkockim Glasgow rozmawiali o tym przewodniczący Białoruskiej Federacji Piłki Ręcznej Uladzimir Kanapliou i prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Związku Piłki Ręcznej Andrzej Kraśnicki.

Andrzej Kraśnicki i Uladzimir Kanapliou podczas rozmowy w Glasgow, fot.: sport.tut.by

Decyzja o tym, czy Białoruś i Polska wspólnie będą się ubiegać o zorganizowanie mistrzostw Starego Kontynentu, może zapaść podczas uroczystych obchodów 100-lecia polskiej piłki ręcznej, na które szef polskiej federacji zaprosił swojego białoruskiego odpowiednika.

W ataku reprezentacja Białorusi – podczas meczu kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2018 między Polską a Białorusią, fot.: Denis Kostiuczenko/TUT.BY

Wcześniej Białorusini planowali wspólnie z Rosją złożyć ofertę przeprowadzenia mistrzostw Europy w 2022 roku. Jednak z powodu skandalów dopingowych Rosję pozbawiono kilku międzynarodowych wydarzeń sportowych w różnych dyscyplinach i Rosyjska Federacja Piłki ręcznej poinformowała, że nie zamierza ubiegać się o organizacje Euro 2022.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl/TUT.BY

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content