HomeKulturaOgłoszono III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota”

Ogłoszono III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota”

Koło Miłośników Muzyki przy Okręgu Warszawskim Związku Artystów Plastyków Polskich mają przyjemność poinformować, że został ogłoszony III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota”. Konkurs poświęcony jest 200. rocznicy urodzin kompozytora, który przyszedł na świat 5 maja 1819 roku.

Stanisław Moniuszko

Konkurs „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota” otrzymał Narodowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Ideą przewodnią Konkursu jest wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu oraz zachowanie pamięci o wybitnych Polakach – twórcach kultury, którzy swoją działalnością zasłużyli się dla dobra Rzeczypospolitej Polskiej.

Działania organizatorów Konkursu mają służyć także propagowaniu wiedzy z zakresu historii i sztuki polskiej nie tylko w kraju, ale także w Europie i na świecie.
Według organizatorów Konkursu udziałem w nim mogą być zainteresowane szkoły i ośrodki kultury polskiej na Białorusi.

W poprzednich edycjach Konkursu nadesłano do jego organizatorów 3000 i 4000 prac, zarówno z Polski jak z Australii, USA, Kazachstanu, Ukrainy, Litwy i innych krajów.

„Jest to wspaniała promocja wielkiego polskiego kompozytora i patrioty – Stanisława Moniuszki” – czytamy w materiałach promocyjnych, otrzymanych od organizatorów Konkursu „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota” – Danuty Kąckiej i Adeli Rakoczy.

Organizatorzy dostarczyli nam także Regulamin Konkursu „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota” oraz pomoc dydaktyczną dla wychowawców i opiekunów dzieci i młodzieży, zachęcanej do udziału w Konkursie. Pomoc dydaktyczna składa się z pytań z zakresu wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, przygotowanych przez Elżbietę Janowską-Moniuszko – prapraprawnuczkę kompozytora.

Regulamin Konkursu i Pomoc dydaktyczna są do pobrania poniżej:

Regulamin Konkursu „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota”i warunki uczestnictwa

Pomoc dydaktyczna

Znadniemna.pl na podstawie materiałów, nadesłanych przez Danutę Kącką i Adelę Rakoczy

Najnowsze komentarze

  • cha, cha, cha – powiedzcie to Białorusinom ! Oni uważają Moniuszkę za artystę Białorusina

Skomentuj

Skip to content