HomeKulturaRusza rekrutacja do Letniej Szkoły Artystycznej przy ZPB!

Rusza rekrutacja do Letniej Szkoły Artystycznej przy ZPB!

Trzeci rok z rzędu Związek Polaków na Białorusi zaprasza dzieci i młodzież z Grodna do wzięcia udziału w cieszącym się popularnością projekcie pt. Letnia Szkoła Artystyczna, który w tym roku potrwa od 10 do 20 lipca.

Anna Szpadzińska-Koss (po lewej) w ubiegłym roku zapoznała swoich uczniów z kulturą starożytnej Grecji

W ciągu dziesięciu lipcowych dni uczniowie szkoły wypróbują siebie w różnych gatunkach sztuki plastycznej, poznają dużo nowego i nauczą się pracować zarówno indywidualnie jak i zespołowo pod opieką i kierownictwem doświadczonego pedagoga, artysty malarza Anny Szpadzińskiej-Koss.

Anna Szpadzińska-Koss prowadziła Letnią Szkołę Artystyczną przy ZPB także w ubiegłym roku. Wówczas dzięki niej uczniowie poznali świat i piękno kultury i mitów starożytnej Grecji.

W tym roku nauczycielka zaproponuje swoim uczniom zanurzenie się w czarodziejskim świecie ptaków, symboli i mitów, charakterystycznych dla kultur, istniejących w epoce brązu m.in. w starożytnej Persji, na wyspach archipelagu Cyklady i innych.

Wiceprezes ZPB ds. Kultury Renata Dziemiańczuk, będąca organizatorem i pomysłodawcą Letniej Szkoły Artystycznej przy ZPB, informuje, że w tym roku rekrutacja do szkoły będzie prowadzony dla dwóch grup wiekowych. Uczniowie w wieku 9-12 lat będą uczęszczać na zajęcia od godziny 10.00 do 12.00, a starsi (13-16 lat) – w godzinach od 14.00 do 16.00.

Językiem nauczania w Letniej Szkole Artystycznej przy ZPB będzie oczywiście język polski. Organizatorzy proszą chętnych do wzięcia udziału w projekcie brać to pod uwagę i wysyłać zgłoszenia na e-maiI: [email protected], bądź zapisywać się do szkoły telefonicznie, dzwoniąc do Renaty Dziemiańczuk pod numer: +375 29 2084842.

UWAGA! Liczba miejsc w Letniej Szkole Artystycznej przy ZPB jest ograniczona! O przyjęciu do niej będzie decydowała kolejność zgłoszeń!

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content