HomeSpołeczeństwoWyłudzenie „na Kartę Polaka”?

Wyłudzenie „na Kartę Polaka”?

Białoruski Komitet Śledczy wszczął sprawę karną przeciwko mieszkańcowi Grodna, który okradał osoby, jakim miał pomóc w otrzymaniu Karty Polaka.

fot.: columbus.by

Dzmicier Puzynia jest podejrzany o wielokrotne wyłudzenie oraz o namawianie do wręczenia łapówki. O wszczęciu sprawy karnej poinformował oficjalny przedstawiciel Komitetu Śledczego obwodu grodzieńskiego Siarhiej Szerszaniewicz.

W toku śledztwa ustalono, że w październiku i listopadzie 2017 roku, nadużywając zaufanie swoich ofiar, którym obiecywał pomoc w uzyskaniu Karty Polaka bez zdawania egzaminów, mężczyzna wyłudził pieniądze od czterech osób. Mieszkańcy Grodna zapłacili mu za przekazanie łapówki urzędnikom polskiego Konsulatu Generalnego w Grodnie. Podejrzany wyłudził w ten sposób równowartość 1 430 złotych.

Wcześniej mężczyzna był już sądzony za wyłudzenie i kradzież. Podejrzany jest obecnie bezrobotny. Śledczy i milicja poszukują w Internecie innych ofiar naciągacza.

Znadniemna.pl za belsat.eu

Najnowsze komentarze

  • każdy Polak , który utożsamia się z polską racją stanu powinien bez zbędnych problemów uzyskać kartę Polaka . Są Polacy którzy urodzili się na dawnych ziemiach Polski oraz wywiezieni na zsyłki , że mogą nawet nie mówić po Polsku . Rolą Polski jest pomóc tym wszystkim naszym RODAKOM we wszystkim co potrzeba m.in nauce Polskiego itd. Polacy nie powinni szukać pomocy u oszustów i innych aby otrzymać Kartę Polaka , która im się należy jak psu buda ! . Bierność władz polskich w tym zakresie jest bulwersująca skoro pomaga się obcym na terenie Polski m.in. Ukraińcom i innym …

Skomentuj

Skip to content