HomeReligiaStartuje „Magnificat’2013”

Startuje „Magnificat’2013”

Międzynarodowy Katolicki Festiwal Chrześcijańskich Filmów i Programów Telewizyjnych „Magnificat’2013” rozpocznie się jutro w mińskim Kościele pw. św. Szymona i Heleny. W programie konkursowym zostaną przedstawione siedemnaście prac z dziesięciu krajów świata.

Główna nagroda festiwalu "Magnificat"

Główna nagroda festiwalu „Magnificat”, fot.: Signis.by

Wśród tegorocznych pretendentów do Grand prix festiwalu są filmy i audycje telewizyjne z Białorusi, Polski, Rosji, Ukrainy, Hiszpanii, Włoch, Francji, Bułgarii, Niemiec, a nawet Zimbabwe.

„Żyjemy w cudownym czasie rozmaitych przepływów informacji. Informację, z kolei, staramy się przyjąć, przemyśleć i przekazać dalej. Jednak nie zważając na wielkie odkrycia, współczesny człowiek staje się bardziej niespokojny i zakłopotany. Zdawałoby się, liczne wynalazki techniczne powinny ułatwiać komunikację między ludźmi, ale dzieje się odwrotnie” – napisał w słowie powitalnym do organizatorów festiwalu zwierzchnik Kościoła Katolickiego na Białorusi, metropolita mińsko-mohylewski, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz.

Hierarcha przypuścił, iż tak się dzieje dlatego, że ludzie nie mogą zrozumieć jeden drugiego i wyraził przekonanie, że «jednym z narzędzi, pomagających zacierać granice i budować mosty między sercami, jest festiwal „Magnificat”».

Metropolitę cieszy, że z roku na rok rośnie liczba uczestników konkursu. Dowodzi to bowiem tego, iż powstaje więcej chrześcijańskich filmów i audycji telewizyjnych.

W słowie do organizatorów i uczestników festiwalu „Magnificat” arcybiskup życzył im twórczych sukcesów i wyraził przekonanie, że prezentowane podczas festiwalu świadectwa „przyniosą bogate plony w sprawie ewangelizacji”.

Przegląd konkursowy festiwalu rozpocznie się jutro o godzinie 10.35 czasu białoruskiego od wyświetlenia hiszpańskiego filmu pt. „Kim jesteś, Papież Franciszek?” Przegląd potrwa przez całą sobotę i niedzielę, po czym odbędzie się uroczystość ogłoszenia i nagradzania laureatów.

a.pis. za Signis.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content