HomeHistoriaTrwa świąteczna akcja pomocy kombatantom „Rodacy – Bohaterom – 2013-2014”

Trwa świąteczna akcja pomocy kombatantom „Rodacy – Bohaterom – 2013-2014”

Wrocławskie Stowarzyszenie „Odra-Niemen” od grudnia wysyła dary kombatantom polskim, mieszkającym na Kresach Wschodnich w ramach tegorocznej akcji świątecznej pomocy „Rodacy – Bohaterom”.

fot.: Kresy24.pl

fot.: Kresy24.pl

Patriotom, współpracującym między innymi ze środowiskami kibiców piłkarskich, udało się zgromadzić w ramach tegorocznej akcji świątecznej ponad trzy tysiące paczek żywnościowych, około 40 ton darów i doręczyć kombatantom blisko tysiąc kartek świątecznych.

Jak dotąd odbyły się wyjazdy członków Stowarzyszenia „Odra-Niemen” i kibiców, kibicujących Lechowi Poznań, Chrobremu Głogów i innym klubom, na Litwę, Łotwę i Ukrainę.

W styczniu patrioci z Polski planują odwiedzić kombatantów polskich także na Białorusi. Jak dowiadujemy się z informacji rozpowszechnianych przez Stowarzyszenie „Odra-Niemen”, pomoc dla polskich bohaterów z Grodzieńszczyzny i Polesia „dzięki pomocy przyjaciół i życzliwych osób” już jest przewożona na Białoruś i wkrótce trafi do adresatów.

Ilości darów, zgromadzonych w ramach akcji „Rodacy – Bohaterom – 2013-2014” są tak duże, że jej organizatorzy apelują o pomoc do firm, organizacji i osób fizycznych, mogących zorganizować przewóz darów przez granicę.

– Dla kombatanta świąteczna paczka z Polski zawsze jest niezapomnianym przeżyciem, może największym w całym roku – mówi nam prezes Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi Weronika Sebastianowicz. Dodaje, że jeszcze żyjący jej towarzysze broni najbardziej czekają na osobiste spotkanie z patriotami z Polski. – Mimo, że żyją najczęściej bardzo skromnie, gotowi są podzielić się ostatnim, co mają, goszcząc ludzi, którzy każdego roku dają świadectwo temu, że Polska pamięta o tych, kto złożył na ołtarzu Ojczyzny zdrowie i życie – podkreśla prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi.

a.pis.

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content