HomeKulturaGdańszczanin i grodnianin zagrają w Grodnie jazz i klasykę fortepianową

Gdańszczanin i grodnianin zagrają w Grodnie jazz i klasykę fortepianową

Klasyka i jazz zabrzmią 20 stycznia w Sali Koncertowej Grodzieńskiego Państwowego Kollege’u Muzycznego. Na scenie spotka się dwóch błyskotliwych solistów – fenomen światowego jazzu z Gdańska Leszek Możdżer i urodzony w Grodnie wybitny białoruski pianista-wirtuoz Kirył Kiedyk.

Afisz koncertu

Muzykom podczas koncertu będzie towarzyszyła Mińska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna. Na scenie się pojawi też znany białoruski skrzypek, laureat konkursów międzynarodowych Paweł Bacian.

Do arcydzieł muzyki klasycznej – I koncertu fortepianowego Chopina, Arii z Suity nr 3 d-dur J. S. Bacha – zostaną wplecione jazzowe improwizacje w wykonaniu Leszka Możdżera. Na zakończenie koncertu artyści wykonają znamienity utwór Witolda Lutosławskiego pt. „Wariacje na temat Paganiniego” dla dwóch fortepianów z orkiestrą i perkusją.

Koncert odbędzie się dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Grodnie i Instytutu Polskiego w Mińsku. Sponsorem wydarzenia jest firma Atlas S.A.
Rozpoczęcie koncertu jest planowane na godzinę 19.00, a ceny biletu wyniosą 12-15 rubli.

Informacje dotyczące nabycia biletów można uzyskać pod numerami telefonów: 8 0152 54 29 03, +375 29 674 29 04, + 375 29 584 29 04.

Znadniemna.pl na podstawie music.grodno.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content