HomeSportOtwarty Puchar „Sokoła” w koszykówce – pierwsza edycja

Otwarty Puchar „Sokoła” w koszykówce – pierwsza edycja

Pierwsza edycja turnieju koszykarskiego o Puchar Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”, działającego przy Związku Polaków na Białorusi, odbyła się 10 grudnia w Grodnie.

Puchar „Sokoła” – główne trofeum turnieju

Zawody odbyły się wśród drużyn chłopięcych, w dwóch kategoriach wiekowych: „chłopaki w wieku od 14 do 16 lat” oraz „chłopcy od lat 11 do 13”.

W obu kategoriach do rozgrywek przystąpiło po cztery drużyny, reprezentujących: Grodno, Skidel,rejon grodzieński, Mińsk oraz Lidę.

W ataku koszykarze z Mińska

Walka o piłkę

Pod koszem

W starszej kategorii wiekowej I miejsce i Puchar „Sokoła” wywalczyli koszykarze, grający w barwach „Sokoła-Grodno”. II stopień podium zajęła drużyna z rejonu grodzieńskiego (Putryszki i Indura). III miejsce wywalczyła  Szkoła Sportowa nr 7 w Grodnie, a na IV miejscu zostali sklasyfikowani koszykarze „Sokoła-Lida”.

Zdobywcy Pucharu „Sokoła” w starszej grupie wiekowej – drużyna „Sokoła-Grodno”

Wśród młodszych koszykarzy triumfowali wychowankowie Szkoły Sportowej nr 7 Grodna. II miejsce wywalczyli koszykarze „Sokoła-Lida”. Na III stopniu podium znaleźli się sportowcy ze stolicy Białorusi – Mińska. Miejsce IV wśród najmłodszych zajęli natomiast koszykarze ze Skidla.

Triumfatorzy wśród młodszych zawodników – drużyna Szkoły Sportowej nr 7 w Grodnie

Sędziowie pierwszej edycji turnieju koszykarskiego o Puchar „Sokoła” w wersji OPEN przyznali także wyróżnienia indywidualne:

Statuetkę i tytuł MVP turnieju z rąk Marka Zaniewskiego otrzymuje zawodnik „Sokoła-Grodno” Dmitrij Kukła

dla najskuteczniejszego zawodnika (MVP turnieju) – Dmitrija Kukły („Sokół-Grodno”);
dla najlepszego zawodnika wśród koszykarzy młodszej kategorii wiekowej – Leona Dubickiego („Sokół-Lida”);
dla najlepszego zawodnika wśród koszykarzy starszej kategorii wiekowej – Aleksandra Chwata (drużyna rejonu grodzieńskiego).

Nagrody zespołowe i indywidualne uczestnikom Turnieju o Puchar „Sokoła” w wersji OPEN wręczył osobiście prezes PKS „Sokół” i wiceprezes ZPB Marek Zaniewski.