HomeSpołeczeństwoDoroczne spotkanie Jubilatów w Oddziale ZPB Mińsku

Doroczne spotkanie Jubilatów w Oddziale ZPB Mińsku

Około 40 członków Oddziału Związku Polaków na Białorusi w Mińsku obchodziło w roku bieżącym jubileusze urodzin bądź ślubu. Wynajmowane przez Oddział ZPB w Mińsku pomieszczenie ledwo pomieściło wszystkich członków oddziału ZPB, pragnących złożyć kolegom życzenia z okazji ich Jubileuszy.

Uczestnicy spotkania Jubilatów w Mińsku śpiewają „Sto lat” na cześc Jubilatów

Spotkania, mające na celu składanie życzeń Jubilatom – działaczom Oddziału ZPB w Mińsku , są organizowane od kilku lat każdego roku na początku kalendarzowej zimy. W tym roku spotkanie Jubilatów swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie RP – kierownik, radca Marek Pędzich i II sekretarz Elżbieta Iniewska.

Podczas spotkania Każdy z tegorocznych Jubilatów otrzymał prezent i kartkę z życzeniami od kierownictwa oddziału ZPB. Na cześć Jubilatów w Sali niejednokrotnie rozbrzmiewało śpiewanie tradycyjnego „Sto lat!”

Szczególnym akcentem uroczystości stało się to, że w tym roku jubileusz urodzin obchodził gość spotkania – radca Marek Pędzich, któremu z tej okazji mińscy Polacy wręczyli w prezencie wyroby rękodzieła, autorstwa miejscowych twórców ludowych.

Życzenia z okazji Jubileuszu urodzin radcy Markowi Pędzichowi składa Helena Marczukiewicz

Jubileuszem, który zrobił na zgromadzonych największe wrażenie okazały się Diamentowe Gody państwa Heleny i Jana Ustianów, którzy w tym roku obchodzili 60-lecie ślubu i życia w związku małżeńskim. Z tej okazji trzymali oni upominki z rąk radcy Marka Pędzicha i usłyszeli wygłoszoną przez niego na ich cześć laudację.

Życzenia Helenie i Janowi Ustianom z okazji 60-lecia ich ślubu składa radca Marek Pędzich

Zwracając się do zgromadzonych Marek Pędzich wyraził radość z powodu tego, że członkowie Oddziału ZPB w Mińsku mają własne pomieszczenie, w którym mogą organizować spotkania z różnych okazji, również tak pięknych jak to z okazji Jubileuszy, obchodzonych w ciągu roku przez członków oddziału. Mówca podkreślał szczególną zasługę w sprawie doprowadzenia do wynajęcia własnego pomieszczenia przez oddział jej prezes Heleny Marczukiewicz.

Po złożeniu życzeń wszystkim tegorocznym Jubilatom obecni na uroczystości mieli okazję wysłuchać koncertu który wykonali dla nich artyści Eugeniusz Czerniawski, Julia Buraja oraz zespół wokalny chóru „Społem”. Po koncercie mińscy Polacy mieli okazję porozmawiać przy świątecznym stole.

Gra Eugeniusz Czerniawski

Gra Julia Buraja

Prezenty jubileuszowe w tym roku Oddziałowi ZPB w Mińsku ufundowali: Wydział Konsularny przy Ambasadzie RP w Mińsku oraz pan Marek Socha.

Ludmiła Burlewicz z Mińska, zdjęcia Olgi Rolicz

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content