HomeOświata165 prezentów bożonarodzeniowych dla rówieśników w Nowych Piekutach

165 prezentów bożonarodzeniowych dla rówieśników w Nowych Piekutach

Warsztaty rękodzieła zorganizowała dla swoich uczniów w niedzielę 12 listopada administracja Polskiej Szkoły przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie.

Celem warsztatów było nauczenie się artystycznego rękodzieła ze słomy i wyrób prezentów bożonarodzeniowych dla uczniów Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach na Podlasiu, będącego szkołą partnerską Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie w ramach wspieranego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej RP projektu „Rodzina Polonijna”.

Projekt „Rodzina Polonijna” zakłada kilka działań. Jedno z nich nosi tytuł „Bożonarodzeniowe upominki” i to w jego ramach uczniowie Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach mają przygotować prezenty dla swoich rówieśników ze Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie, a młodzi grodnianie – odpowiednio dla swoich przyjaciół w Nowych Piekutach.

Zajęcia z artystycznego rękodzieła z uczniami szkoły w Grodnie poprowadziło znane grodzieńskie małżeństwo rękodzielników Tamara i Eugeniusz Błudowowie z Towarzystwa Twórców Ludowych przy ZPB. Na pierwszym zajęciu nauczyli oni młodzież robić swoimi rekami między innymi słomianych aniołków.

Ogółem uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie mają za zadanie przygotowanie 165 pamiątek dla rówieśników w Nowych Piekutach. Tylu uczniów liczy bowiem tamtejsze Gimnazjum im. Sybiraków.

Jak powiedziała portalowi Znadniemna.pl dyrektor Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie Anżelika Orechwo – upominki, wykonane przez uczniów, będą wręczane podczas spotkań opłatkowych, organizowanych w szkołach partnerskich.

– Wcześniej jednak uczniowie Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach będą mogli osobiście poznać swoich rówieśników z Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB w Grodnie, gdyż na 21-24 listopada jest planowana wizyta dużej delegacji z Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach na Białorusi. W ramach tej wizyty uczniowie obu szkół partnerskich wyjadą między innymi na wspólną wycieczkę do Nowogródka – opowiada Anżelika Orechwo.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content