HomeKulturaI Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”

I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”

Fundacja Pamięci Armii Krajowej „Kresy RP” oraz Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej wspólnie z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Stowarzyszeniem „Solidarność Walcząca” zapraszają na cykl występów chórów i zespołów z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy oraz na Festiwal Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość” z udziałem wybitnych artystów polskich.


Festiwal będzie okazją do zintegrowania polskich środowisk wokół idei niepodległościowej, pielęgnowania historii, tradycji walk o Niepodległość Polski oraz popularyzowaniu historii poprzez twórczość artystyczną.

Koncerty chórów, oprócz głównego – podczas Gali Finałowej na PGE Narodowym – odbędą się w podwarszawskich ośrodkach kultury oraz parafiach.

Będą one miały formę wspólnego śpiewania z publicznością. Publiczność otrzyma teksty pieśni kresowych i wspólnie wykona je z polskimi artystami ze Wschodu. Udział polskich chórów kresowych wzbogaci przekaz Festiwalu, ale będzie też okazją do odświeżenia w małych środowiskach pamięci o Kresach i polskim dorobku. Koncerty będą miały formę artystycznej prezentacji, ale z drugiej strony radosnych, rodzinnych warsztatów muzycznych, którego osią będzie wspólne śpiewanie. Takie wspólne spotkania zbliżą do siebie ludzi oraz stworzą mosty pomiędzy odległymi środowiskami.

Program I Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK i Fundacja Pamięci AK „Kresy RP” w hołdzie dla wszystkich osób, które przez dziesiątki lat działały na rzecz niepodległości Polski, w 2017 r. podjęły inicjatywę organizacji wraz z samorządami podwarszawskich gmin I Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”. Festiwal odbędzie się w dniach 28-29.10.17 r. i składać się będzie z 2 elementów:

1. konkursu wokalnego pieśni patriotycznych dla osób w wieku 18-40 lat

2. oraz prezentacji twórczości patriotycznej zaproszonych artystów z Kresów Wschodnich II RP oraz artystów z Polski, których twórczość skupia się na szerzeniu idei patriotyzmu oraz upowszechniania pieśni patriotycznych.
Dodatkowym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie publiczności do wspólnego śpiewania, a Galę Finałową na stadionie PGE Narodowy prezentującą finalistów konkursu i zaproszonych artystów poprzedzi rodzinny festyn patriotyczny dla wszystkich zainteresowanych u stóp Stadionu Narodowego w dniu 29.10.2017 r.
28.10.2017 r.
– przesłuchania uczestników konkursu wokalnego, wyłonienie finalistów do Gali Finałowej
– koncerty chórów kresowych w Warszawie i okolicach
29.10.2017 r.
– rodzinny festyn historyczny w godz. 11.00-16.00 na Błoniach Stadionu Narodowego
– dalsze koncerty chórów kresowych w Warszawie i okolicach
– Gala Finałowa Festiwalu na PGE Stadionie Narodowym
Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Festiwalu i towarzyszących mu imprezach oraz zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej festiwalniepodleglosc.pl.

Konkurs wokalny
Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK pragnie zaprosić wszystkie chętne osoby z Polski i środowisk polonijnych w wieku 18-40 lat do udziału w konkursie wokalnym pieśni patriotycznych. Dla weteranów – żołnierzy AK walczących i pochodzących w większości z Kresów Wschodnich II RP, a następnie więźniów sowieckich łagrów niezwykle ważne jest krzewienie w polskich sercach patriotyzmu. Wierzymy, że poprzez piosenki i pieśni można otworzyć serca ludzi na miłość do Ojczyzny, umocnić dumę narodową. Stąd też weterani zachęcają wszystkich uzdolnionych młodych ludzi do udziału w konkursie.

Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody:
I miejsce: 5000 zł oraz upominek ufundowany przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę
II miejsce: 3000 zł
III miejsce: 1500 zł

Na tej stronie znajdziesz formularz konkursowy.

Szczegółowe zasady konkursu wokalnego zawiera załączony poniżej regulamin.

Regulamin konkursu

Kontakt ogólny – [email protected]

Znadniemna.pl za festiwalniepodleglosc.pl

No comments

Skomentuj

Skip to content