HomeReligiaFestiwal Piosenki Maryjnej w Lidzie

Festiwal Piosenki Maryjnej w Lidzie

Ponad sto dzieci, uczących się języka polskiego w oddziałach Związku Polaków na Białorusi w Lidzie, Lida-Mołodiożnyj, Werenowie, Szczuczynie i Bieniakoniach wzięło udział w Festiwalu Piosenki Maryjnej, który zorganizowano na cześć 100-lecia objawień w Fatimie.

Festiwal odbył się 19 maja w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w dzielnicy Lida-Industrialny.

Po Mszy świętej wnętrze kościoła zamieniło się w salę koncertową, w której mali i dorośli Polacy pokazali, jak pięknie śpiewem potrafią głosić chwałę Najświętszej Dziewicy Maryi.

Program koncertu okazał się niezwykle zróżnicowany gatunkowo. Publiczność miała okazję obejrzeć zagrane przez dzieci teatralizowane przedstawienie, inspirowane wydarzeniami, które odbyły się w portugalskim mieście Fatima sto lat temu. Nie zabrakło w koncercie wykonania pieśni maryjnych, zarówno tradycyjnych, powszechnie znanych i należących do klasyki gatunku, jak i nowoczesnych.

Po zakończeniu festiwalu jego uczestnicy wraz z publicznością – razem około 300 osób – wzięli udział w procesji na cześć Matki Bożej Fatimskiej, której kult rozprzestrzenił się na cały glob ziemski po cudownych objawieniach, do których doszło sto lat temu.

Przypomnijmy, że w 1917 roku troje pastuszków z Fatimy – Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos – ogłosiło, że objawiła im się Matka Boża i przekazała trzy tajemnice fatimskie. Kościół katolicki uznał, iż objawienia te nie wchodzą w sprzeczność z nauką Kościoła, a w 1930 roku zostały one uznane za cud.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content