HomeSportDziałacz PKS „Sokół” przy ZPB wicemistrzem Polski w Nordic Walking na dystansie maratońskim!

Działacz PKS „Sokół” przy ZPB wicemistrzem Polski w Nordic Walking na dystansie maratońskim!

IV Mistrzostwa Polski w Nordic Walking na królewskim dystansie 42 kilometrów 195 metrów odbyły się 8 kwietnia w wielkopolskim Jastrowie.

Fot.: Chodzezkijkami.pl

Tytuł Mistrza Polski, poprawiając własny rekord Polski i nieoficjalny rekord świata, obronił zawodnik z Krosna Marcin Michalec.

Mistrzyni i Mistrz Polski w Maratonie Nordic Walking Mariola Pasikowska i Marcin Michalec, fot.: facebook.com/Mariola-Pasikowska-Sportowiec

Z drugim wynikiem (pierwszym w swojej kategorii wiekowej – red.) zawody ukończył Andrzej Dziedziewicz – zawodnik z Grodna, będący działaczem funkcjonującego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”.

Mistrzyni Polski w Maratonie Nordic Walking Mariola Pasikowska i Andrzej Dziedziewicz, wicemistrz Polski w Maratonie Nordic Walking, fot.: facebook.com/Mariola-Pasikowska-Sportowiec

Andrzej Dziedziewicz

Oto, jak rywalizację w wielkopolskim Jastrowie opisuje portal miłośników Nordic Walking w Polsce Chodzezkijami.pl:

„W sobotę 8 kwietnia wielkopolskie Jastrowie gościło miłośników indywidualnej rywalizacji na królewskim dystansie oraz drużyny zamierzające walczyć o tytuły sztafetowych Mistrzów Polski. Wśród niespełna trzystu zawodników znalazło się 90 maratończyków, 34 sztafety seniorskie, 3 sztafety młodzieżowe i 44 osoby startujące w rajdzie.
Pogoda tego dnia sprzyjała zawodnikom. Duże zachmurzenie, ale bez opadów deszczu i temperatura oscylująca w okolicy 10 stopni Celsjusza, wydawały się być idealnymi warunkami do osiągania dobrych rezultatów.

Fot.: Chodzezkijkami.pl

(…)
Około godziny 9:00 na linii startu/mety ustawiono maratończyków, wśród których znajdowali się między innymi zwycięzcy ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w maratonie z Osielska – Marzena Spychała i rekordzista świata na tym dystansie Marcin Michalec.
Z plaży sędzia główny zawodów Zbigniew Kosiński poprowadził uczestników maratonu na znajdujące się kilkaset metrów dalej miejsce startu właściwego, skąd najpierw mężczyźni, a kilka chwil później kobiety, ruszyli na prowadzącą wokół jeziora trasę.
Panowie od samego początku narzucili niesamowite tempo. Przez około 15 km na czele stawki utrzymywali się Andrzej Dziediewicz z Grodna, Piotr Kordowski z Krakowa i Marcin Michalec z Krosna. Po trzecim okrążeniu na prowadzeniu pozostała już tylko dwójka zawodników Dziediewicz i Michalec, a od około 25 kilometra do mety już samotnie zmierzał maratoński rekordzista z czasem oscylującym nieco poniżej osiągniętego rok temu wyniku.

Ostatecznie Marcin Michalec dokonał tego, co wydawało się nieosiągalne – poprawił po raz kolejny swój rekord Polski i świata w maratonie nordic walking uzyskując czas 4:34:23 (jego czas z Osielska to 4:35:40).

Należy tutaj zauważyć, że trasa maratonu w Jastrowiu była sporo trudniejsza od ubiegłorocznej, choćby ze względu na piaszczysty odcinek plaży, który zawodnicy musieli pokonywać ośmiokrotnie.

Na drugim miejscu na mecie pojawił się Andrzej Dziedziewicz z czasem 4:44:57, a trzeci padający ze zmęczenia Radosław Niepokój z Wrocanki – 4:48:34.

W rywalizacji kobiet od startu na wyraźne prowadzenie wyszła Mariola Pasikowska z Żarek (5:22:22), powiększając z każdym okrążeniem przewagę nad ubiegłoroczną zwyciężczynią maratonu Marzeną Spychałą z Białej (5:27:15). Trzecia na mecie stawiła się Joanna Łukaszewicz z Zielonej Góry (5:29:47) …”

Wicemistrzostwo Polski w Maratonie Nordic Walking kresowiaka z Grodna Andrzeja Dziedziewicza, jest nie tylko jednym z najwybitniejszych osiągnięć w indywidualnej karierze sportowej tego zawodnika. Jest także osiągnięciem, przynoszącym chwałę całemu polskiemu ruchowi sportowemu na Białorusi oraz Polskiemu Klubowi Sportowemu „Sokół” przy ZPB.

Redakcja Znadniemna.pl serdecznie gratuluje PKS „Sokół” posiadania w swoich szeregach tak zdolnego sportowca, jakim jest Andrzej Dziedziewicz, a jemu samemu gratulujemy wywalczenia tytułu Wicemistrza Polski w Nordic Walking na dystansie królewskim i życzymy dalszych sportowych osiągnięć!

Znadniemna.pl na podstawie Chodzezkijami.pl 

Najnowsze komentarze

  • Gratulacje z Rybnika

Skomentuj

Skip to content