HomeHistoriaTajniacy i straż pożarna odcięli obrońcę Kuropat od ciężarówki

Tajniacy i straż pożarna odcięli obrońcę Kuropat od ciężarówki

Na cmentarzu ofiar NKWD w Kuropatach trwa protest przeciwko budowie w tym miejscu centrum biznesowego. Od pięciu dni masowych grobów strzegą ochotnicze warty. By powstrzymać budowlańców, członek opozycyjnego Młodego Frontu Siarhiej Palczewski przykul się do ciężarówki.

Opozycjonista leżał przykuty kajdankami do MAZa przez trzy godziny, zarzekając się, że „szybciej zdechnie”, niż pozwoli ruszyć budowie. Wtedy to jego manifestacje przerwali strażacy z przecinakiem pneumatycznym i milicjanci w cywilu. „Oficjalnej” milicji na miejscu nie było.

Gdy straż pożarna odjechała, nieumundurowani funkcjonariusze usiłowali wtrącić opozycjonistę do nieoznakowanego busa, ale powstrzymał ich tłum protestujących.

Kuropaty – nowa budowa, nowy protest

Na miejscu pojawiła się też karetka pogotowia – wychłodzony demonstrant odmówił jednak przyjęcia pomocy. By się nie wyziębił, inni członkowie protestu okryli go śpiworem i podłożyli pod niego karimatę.

W tym samym czasie lider Młodego Frontu Zmicier Daszkiewicz blokował drugą maszynę, stojąc na dachu koparki z białoruską biało-czerwono-białą flagą.

Znadniemna.pl za belsat.eu

Najnowsze komentarze

  • To są bohaterowie dzisiejszych czasów, którzy walczą o tę samą wolność, o jaką walczyli nasi bohaterowie z czasów wojny. Pozdrawiam gorąco z Podola!

Skomentuj

Skip to content