HomeReligiaModlitwa o jedność chrześcijan w katedrach katolickich na Białorusi

Modlitwa o jedność chrześcijan w katedrach katolickich na Białorusi

Apel o wspólne i odważne dawanie we współczesnym świecie świadectwa chrześcijańskim wartościom wybrzmiał na Białorusi w czasie liturgii konkludujących Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Przedstawiciele wszystkich chrześcijańskich wyznań z Grodna modlili się o jedność chrześcijan w grodzieńskiej katedrze, fot.: Grodnensis.by

Nabożeństwa ekumeniczne celebrowano w katolickich katedrach Mińska, Grodna, Witebska i Pińska. W modlitwie wzięli udział przedstawiciele innych wyznań chrześcijańskich. Jednym głosem zanosili wołanie do Boga, by wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili jedno.

Podczas spotkań ekumenicznych na Białorusi przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich mocno podkreślali, że miłość i jedność są atrybutami przynależności do Chrystusa i są tak samo niezbędne dla osiągnięcia zbawienia. Wskazywali też na konieczność głoszenia Ewangelii w świecie ogarniętym aktami terrorystycznymi i zagubionym z powodu utraty podstawowych zasad i wartości chrześcijańskich.

Przewodniczący episkopatu Białorusi abp Tadeusz Kondrusiewicz przypomniał w Mińsku, że jedność chrześcijan jest sprawą Ducha Świętego, jednak każdy człowiek jest instrumentem w Jego rękach. Zachęcając do jedności wszystkich chrześcijan na Białorusi hierarcha zaapelował o wspólne przeciwstawianie się wyzwaniom współczesnego świata, które znieważają chrześcijańskie wartości.

Nabożeństwa ekumeniczne w białoruskich katedrach przypomniały wszystkim wiernym i ludziom dobrej woli, że modlitwa o jedność i pokój to zadanie każdego chrześcijanina, gdyż taka jest wola samego Jezusa. Pomagają one wzajemnie się poznać, ubogacić się duchowością siostrzanych Kościołów, a jednocześnie budować lokalną społeczność w przekonaniu, że różnorodność oparta na chrześcijańskich fundamentach pomaga w budowaniu dobra i tworzeniu wzajemnego zaufania oraz szacunku.

Znadniemna.pl za Kosciol.wiara.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content