HomeKulturaBezwizowy rock nad Kanałem Augustowskim

Bezwizowy rock nad Kanałem Augustowskim

Władze Grodzieńszczyzny szukają nowych pomysłów na zainteresowanie atrakcjami regionu zagranicznych turystów. Festiwal muzyczny będzie nosić nazwę „Rock-Żniwień” (po białorusku – sierpień) i jego pierwsza edycja odbędzie się już w tym roku. Miejscem ma być scena koncertowa położona na brzegu białoruskiej części Kanału Augustowskiego.

„Będzie to pierwsza impreza muzyczna na taką skalę w strefie bezwizowej nad kanałem. Organizatorzy są pewni, że międzynarodowy koncert w strefie bezwizowej zainteresuje gości i muzyków z różnych krajów – obiecuje szef wydziału sportu i turystyki grodzieńskich władz obwodowych Aleh Andrejczyk. – Pokazać się przed szerokim gronem międzynarodowej publiczności będą mogły też białoruskie zespoły rockowe.

Organizatorzy zapewniają, że na imprezę może przyjechać nawet 15 tys. fanów. Na festiwal będą sprzedawane bilety, ale ich koszt ma być symboliczny, ponieważ „Rock-Żniwień” nie będzie traktowany jako przedsięwzięcie komercyjne.

Wkrótce ma zostać uruchomiona strona internetowa, na której chętni do udziału w festiwalu obcokrajowcy będą mogli się zarejestrować, kupić bilet oraz zarezerwować noclegi. W ofercie znajdą się działające w okolicy hotele, gospodarstwa agroturystyczne i kempingi.

Jakie międzynarodowe gwiazdy wystąpią nad Kanałem Augustowskim? O tym pomysłodawcy imprezy obiecują poinformować nieco później.

Znadniemna.pl za belsat.eu/belta.by

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content