HomeReligiaNuncjusz Apostolski organizuje wizytę papieża na Białorusi

Nuncjusz Apostolski organizuje wizytę papieża na Białorusi

Nuncjusz apostolski na Białorusi abp. Gabor Pintera zapowiedział, że priorytetem jego pracy w Mińsku jest organizacja wizyty papieża Franciszka. Poinformował o tym dziennikarzy 13 grudnia, przed ceremonią złożenia listów uwierzytelniających Aleksandrowi Łukaszence.

nuncjiusz_lukaszenko_str

„Dla mnie jest to zadanie priorytetowe. Będziemy pracować nad organizacją wizyty Papieża na Białorusi, ale na razie nie mogę się wypowiadać odnośnie terminów i programu”, – cytuje słowa Abp. Gabora rządowa agencja informacyjna BelTA.

Hierarcha podkreślił, że z optymizmem patrzy na perspektywy rozwoju stosunków między Watykanem a Białorusią. „Z niecierpliwością wręcz patrzę w przyszłości” – powiedział Nuncjusz Apostolski.

Gabor Pinter jest na Białorusi od czterech miesięcy. Zdążył – jak sam mówi, poznać wielu mieszkańców Białorusi.

„Białorusini są bardzo pokojowo nastawionym narodem, to ludzie, którzy dążą ze wszystkich sił do nawiązania jak lepszych relacji ze wszystkimi sąsiadami” – powiedział przedstawiciel Watykanu. Jego zdaniem, cele te pokrywają się z celami, jakie stawia sobie Watykan.

Aleksander Łukaszenka również ma nadzieje na zacieśnianie współpracy z Watykanem.

„Dla nas Watykan to szczególny partner w dialogu międzynarodowym. Jest między nami wyjątkowe zrozumienie i zaufanie, zarówno ze zwierzchnikami Kościoła katolickiego, i osobiście z Jego Świątobliwością Franciszkiem”- powiedział dyktator.

Aleksander Łukaszenka jest przekonany, że nowa dwustronna współpraca Nuncjusza Apostolskiego Gabora Pintery umocni jeszcze bardziej tę przyjaźń.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl

Najnowsze komentarze

  • Nie wiem dlaczego uzywacie slowa dyktator majac na mysli
    Prezydenta Lukaszenke . Ja mieszkam na tzw Zachodzie i Wy nie macie pojecia ile naprawde dyktator jest na Swiecie gdzie ludzie sa jak niewolnicy . Wezmy np taka Arabie Saudyjska tam to dopiero Dyktatura i jakos USA nie przeszkadza chandlowac i uwazac ich jako Sojusznika .
    Lukaszenka to Anilo przy nich .

Skomentuj

Skip to content