HomeKulturaW Grodnie czytano Henryka Sienkiewicza

W Grodnie czytano Henryka Sienkiewicza

„Czytamy Sienkiewicza w Grodnie” – impreza pod taką nazwą odbyła się 26 listopada w sali multimedialnej Konsulatu Generalnego RP w Grodnie.

czytanie_sienkiewicza14

czytanie_sienkiewicza11

Wydarzenie, jak zapewniają jego organizatorzy ze strony internetowej „Pomysł na polski”, stało się „wspaniałym oddźwiękiem i poparciem ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania „Quo vadis”, które się odbyło 3 września w ramach obchodów Roku Sienkiewiczowskiego, ogłoszonego przez Senat RP w Polsce”.

czytanie_sienkiewicza

W Grodnie publiczne czytanie fragmentów utworów Henryka Sienkiewicza nie ograniczyło się do powieści, za którą polski pisarz został uhonorowany Nagrodą Nobla. Licznie zgromadzona na imprezie publiczność miała okazję wysłuchać także fragmentów prowadzonej przez pisarza prywatnej korespondencji, a także fragmentów „Trylogii”, pisanej i publikowanej przez Sienkiewicza w okresie rozbiorów Polski „ku pokrzepieniu serc” polskich patriotów.

czytanie_sienkiewicza12

czytanie_sienkiewicza9

czytanie_sienkiewicza8

czytanie_sienkiewicza10

W grodzieńskim czytaniu utworów Henryka Sienkiewicza, wziął udział konsul generalny RP w Grodnie Jarosław Książek, a także zaproszeni goście, między innymi z Uniwersytetu w Białymstoku.

czytanie_sienkiewicza7

czytanie_sienkiewicza2

czytanie_sienkiewicza6

czytanie_sienkiewicza16

czytanie_sienkiewicza3

czytanie_sienkiewicza1

czytanie_sienkiewicza15

czytanie_sienkiewicza5

czytanie_sienkiewicza4

czytanie_sienkiewicza13

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content