HomeSportTurniej Niepodległości w Grodnie

Turniej Niepodległości w Grodnie

Turniej Niepodległości w piłce nożnej halowej odbył się w Grodnie 12 listopada z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zawody przy wsparciu finansowym Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie zorganizował Związek Polaków na Białorusi i Uczniowski Klub Sportowy Żagle Warszawa.

turniej_niepodleglosci_6

turniej_niepodleglosci_11

turniej_niepodleglosci_12

turniej_niepodleglosci_13

Turniej piłkarski dla chłopaków, uczących się języka polskiego na terenie Białorusi, jest organizowany w Grodnie z okazji Święta Niepodległości Polski już trzeci rok z rzędu. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest działacz Związku Polaków na Białorusi Marek Zaniewski.

turniej_niepodleglosci_1

turniej_niepodleglosci_2

turniej_niepodleglosci_3

W tym roku do organizacji zawodów w Grodnie przyłączył się Uczniowski Klub Sportowy (UKS) Żagle Warszawa, którego reprezentant Mateusz Nagórski przybył do Grodna, aby ocenić poziom piłkarskiej rywalizacji i zaprosić zwycięzców grodzieńskiego Turnieju Niepodległości do udziału w organizowanym przez UKS Żagle Warszawa piłkarskim Turnieju Solidarności, który zostanie rozegrany w stolicy Polski w grudniu.

turniej_niepodleglosci_5

turniej_niepodleglosci_7

O prawo przystąpienia do piłkarskiej rywalizacji z rówieśnikami z Warszawy zagrało w Grodnie osiem drużyn, w składzie których mogli grać chłopaki w wieku do 16 lat.

turniej_niepodleglosci_9

Grodno wystawiło do udziału w turnieju aż dwie ekipy – „Sokół” Grodno oraz Grodno-Wiszniowiec. Żadna z drużyn gospodarzy nie zakwalifikowała się jednak do meczów, rozstrzygających o zwycięstwie. Mecz o pierwsze miejsce rozegrali między sobą młodzi piłkarze z Lidy i Postaw. Po prowadzonej w duchu fair play walce, z wynikiem 4:1 wiktorię odnieśli młodzi lidzianie, zdobywając tym samym zaproszenie do udziału w Turnieju Solidarności w Warszawie.

turniej_niepodleglosci_14

Trzecie miejsce na podium zdobyła natomiast drużyna z Werenowa.

turniej_niepodleglosci_17

Po zakończeniu rozgrywek wszyscy młodzi piłkarze ustawili się do dekoracji. Poza wyjazdem do Warszawy drużyna zwycięska otrzymała puchar, a każdy z zawodników – złoty medal i dyplom uczestnika. Srebrne i brązowe medale oraz dyplomy uczestnika organizatorzy wręczyli także piłkarzom drużyn, które uplasowały się odpowiednio na drugim i trzecim stopniu podium.

turniej_niepodleglosci_18

Dyplom uczestnika otrzymał każdy młody piłkarz, który tego dnia wychodził na parkiet w składzie swojej drużyny, niezależnie od miejsca, które zajęła ona w ostatecznej klasyfikacji.

turniej_niepodleglosci_21

turniej_niepodleglosci_20

turniej_niepodleglosci_19

turniej_niepodleglosci_10

Wśród trofeów Turnieju Niepodległości nie zabrakło nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem zawodów z szesnastoma zdobytymi bramkami został Roman Pasewicz z Postaw. Statuetkę najlepszego zawodnika zdobył Aleksy Kuźma z Lidy. Jego kolega z drużyny Nikita Jakimiec został uznany za najlepszego bramkarza, a za najlepszego obrońcę sędziowie uznali Andrzeja Suckiela z Werenowa.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content