HomeOświataUczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB zwiedzili Kraków

Uczniowie Polskiej Szkoły Społecznej przy ZPB zwiedzili Kraków

Kilkudniową wycieczkę do Krakowa odbyła w dniach 6 – 9 października młodzież, ucząca się w Polskiej Szkole Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi w Grodnie.

pss_w_krakowie3

Nauczycielka fizyki z PSS przy ZPB Gabriela Woźnik-Kowalik, prorektor ds. kształcenia AGH prof. dr hab. inż. Wojciech Łużny i pełnomocnik rektora ds. rekrutacji studentów zagranicznych mgr Andrzej Iwaszko

Wśród szkolnej młodzieży byli tacy, którym marzą się studia wyższe na krakowskich uczelniach. Z tego też powodu pobyt w historycznej stolicy Polski polska młodzież z Grodna wykorzystała, aby dowiedzieć się o zasadach i warunkach rekrutacji na krakowskie uczelnie wyższe, między innymi – do Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

pss_w_krakowie2

Zdjęcie pamiątkowe z prof. dr hab. inż. Wojciechem Łużnym

Młodym grodnianom udało się nie tylko zwiedzić gmach główny AGH i kampus akademicki, lecz także porozmawiać z przedstawicielami władz Akademii – prof. dr hab. inż. Wojciechem Łużnym, prorektorem ds. kształcenia AGH, a także z pełnomocnikiem rektora ds. rekrutacji studentów zagranicznych, mgr Andrzejem Iwaszko.

Przedstawiciele władz krakowskiej AGH udzielili młodym ludziom z Grodna wyczerpujących informacji o warunkach rekrutacji na studia młodzieży polskiego pochodzenia zza wschodniej granicy Polski.

Pobyt w Krakowie nie mógł się obejść bez zwiedzania licznych zabytków, między innymi – Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedry Wawelskiej, a także Bazyliki Mariackiej oraz Sukiennic na Rynku Głównym.

pss_w_krakowie4

Na Wawelu

Niezapomniana okazała się też wycieczka po Muzeum Narodowym, w którym młodzi grodnianie mogli podziwiać arcydzieła sztuki malarskiej.
W programie zwiedzania Krakowa, organizatorzy wyjazdu przewidzieli dla młodzieży z Grodna rozmaite atrakcje, między innymi – wizytę w Krakowskim Oddziale Telewizji TVN, w którym gościom pozwolono wstąpić do studia nagrań, a także podejrzeć proces kręcenia seriali oraz spotów reklamowych.

pss_w_krakowie

Podczas wizyty w Krakowskim Oddziale Telewizji TVN

Wyjazd do Krakowa młodzieży z PSS przy ZPB w Grodnie, został dofinansowany przez Konsulat Generalny RP w Grodnie.

Agnieszka Moroz z Krakowa

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content