HomeReligiaApel o modlitwę za pozwolenie na budowę kościoła w Grodnie

Apel o modlitwę za pozwolenie na budowę kościoła w Grodnie

Wierni parafii św. Józefa w Grodnie apelują do wszystkich wiernych diecezji grodzieńskiej o modlitwę w intencji uzyskania od władz pozwolenia na budowę świątyni.

Budynek, w którym meści się kapliczka i salka katechetyczna, służące parafianom, fot. vk.com/suchombaewo

Budynek, w którym meści się kapliczka i salka katechetyczna, służące parafianom, fot.: vk.com/suchombaewo

Walkę z władzami o własną świątynię katolicy, mieszkający w dzielnicy przy ulicy Suchombajewa w Grodnie, prowadzą już ponad osiem lat. Jak powiedział w rozmowie z rozgłośnią Radio Racja proboszcz parafii św. Jozefa ks. Paweł Zwierzyński, władze motywują odmowy udzielenia pozwolenia na budowę tym, że „zgodnie z projektem planu generalnego zabudowy miasta wzniesienie budynków do odprawiania kultu religijnego nie jest przewidziane”.

Ksiądz proboszcz Paweł Zwierzyński, fot: vk.com/suchombaewo

Ksiądz proboszcz Paweł Zwierzyński, fot: vk.com/suchombaewo

– Parafia co roku kieruje po dwa listy do miejskiego i obwodowego komitetów wykonawczych z prośbą o wydzielenie placu pod budowę świątyni – informuje ks. Zwierzyński, dodając, iż pod ostatnią prośbą podpisało się prawie cztery i pół tysiąca parafian.

Wierni z parafii św. Józefa mają do dyspozycji niedużą kapliczkę i salkę katechetyczną, co bardzo ogranicza możliwości rozwoju parafii. Wierząc w siłę modlitwy, która czyni cuda, zwrócili się oni z apelem do wiernych wszystkich parafii diecezji grodzieńskiej, aby modlili się w intencji uzyskania przez parafię św. Józefa pozwolenia na budowę kościoła parafialnego.

2006 rok.Proboszcz parafii na Augustówku ks. Aleksander Szemet przekonuje przewodniczącego Rady ds. Religii obwodowego komitetu wykonawczego Igora Popowa, że wierni bęą protestować aż do momentu uzyskania pozwolenia na budowę świątyni

2006 rok.Proboszcz parafii na Augustówku ks. Aleksander Szemet przekonuje przewodniczącego Rady ds. Religii obwodowego komitetu wykonawczego Igora Popowa, że wierni będą protestować aż do momentu uzyskania pozwolenia na budowę świątyni.

Katolicy Grodna nie pierwszy raz muszą walczyć z władzami miasta o pozwolenie za budowę świątyni. W 2006 roku wierni z parafii Matki Bożej Ostrobramskiej na Augustówku w Grodnie zdecydowali się nawet na protest głodowy. Po proteście, który trwał od 1 do 6 grudnia, władze uległy presji katolickiej społeczności, wspieranej przez przedstawicieli innych wyznań chrześcijańskich, i wydały pozwolenie na budowę kościoła.

a.pis.

Najnowsze komentarze

  • POLACZMY SIE WSZYSCY WE WSPOLNEJ MODLITWIE..

  • Łączę się w modlitwie o pozwolenie na budowę świątyni. Katolicy powinni mieć prawo do swobodnego wyznawania swojej wiary i modlitwy w kościele. Wierzę, że modlitwa przyniesie tak długo oczekiwane owoce. Wyrazy uznania dla tych, którzy nie tracą ducha.

Skomentuj

Skip to content