HomeHistoriaWystawa „Białorusini w Wojsku Polskim 1939-45” – dzisiaj wernisaż w Mińsku

Wystawa „Białorusini w Wojsku Polskim 1939-45” – dzisiaj wernisaż w Mińsku

Dzisiaj, 6 lipca, o godzinie 17.00 w Narodowym Muzeum Historycznym Białorusi otwarta zostanie wystawa zdjęć i dokumentów pt. „Białorusini w Wojsku Polskim 1939 – 1945 z prywatnego archiwum Igora Mielnikowa”.

Bialorusini_w_Wojsku_Polskim_str

Afisz wystawy, fot.: Istpravda.ru

Zwiedzający wystawę będą mieli okazję obejrzeć unikatowe zdjęcia, dokumenty i artefakty z prywatnej kolekcji Igora Mielnikowa, opisujące udział obywateli polskich narodowości białoruskiej, którzy z bronią w ręku walczyli przeciwko agresji niemieckiej na różnych frontach II wojny światowej w składzie Wojska Polskiego.

melnikau_nn_str

Igor Mielnikow, fot.: „Nasza Niwa” – nn.by

Igor Mielnikow jest białoruskim historykiem i publicystą dużo publikującym na tematy związane z historią wojskowości, historią II wojny światowej, a także udziału w niej Białorusinów i Polaków. Przedmiotem jego zainteresowań są także represje stalinowskie, stosowane wobec braterskich narodów – białoruskiego i polskiego. Igor Mielnikow jest też redaktorem naczelnym białoruskiej redakcji portalu Istpravda.ru.

Otwierana dzisiaj w Narodowym Muzeum Historycznym Białorusi (Mińsk, ul. K. Marksa 12) „Białorusini w Wojsku Polskim 1939 – 1945 z prywatnego archiwum Igora Mielnikowa” organizowana jest przy wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku.

Znadniemna.pl na podstawie Istpravda.ru

Najnowsze komentarze

  • Panie Igorze, gratulacje i dziekujemy !

Skomentuj

Skip to content