HomeSportSukces polskich siatkarzy z Brześcia

Sukces polskich siatkarzy z Brześcia

Zwycięstwem drużyny „Sokół-Brześć” zakończył się 19 czerwca turniej siatkarski, rozegrany w Kodniu na Lubelszczyźnie w ramach XXIII Memoriału Stanisława Seheniuka.

zwyciezcy

Zdjęcie pamiątkowe trzech najlepszych drużyn turnieju („Sokół-Brześć” w czerwonych strojach) i organizatorów XXIII Memoriału Stanisława Seheniuka

Patron turnieju śp. Stanisław Seheniuk to urodzony w Kodniu i zasłużony dla rozwoju kultury fizycznej i sportu na ziemi lubelskiej siatkarz i nauczyciel. Od 23 lat Wójt Gminy Kodeń przy wsparciu Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z Uczniowskim Ludowo-Pożarniczym Klubem Sportowym „Strażak” Kodeń, Towarzystwem Przyjaciół Kodnia, Bielskim Starostwem Powiatowym i innymi instytucjami oddają hołd pamięci zasłużonego działacza sportowego i pedagoga, organizując Memoriał jego imienia na terenie gminy Kodeń.

Zawodnicy "Sokoła-Brześć" na boisku

Zawodnicy „Sokoła-Brześć” na boisku

Do turnieju, który w tym roku miał status międzynarodowego ze względu na udział w nim siatkarzy z Białorusi, zgłosiło się dziewięć drużyn. Białoruś reprezentowały dwie drużyny z Brześcia – „Sokół-Brześc” z działającego przy Związku Polaków na Białorusi Polskiego Klubu Sportowego „Sokół” oraz drużyna „Stimuł” Brześć, grająca w turniejach oldbojów, organizowanych przez Białoruską Federację Piłki Siatkowej.

kapitan_Michal_Juszczuk_i_wojt_Jerzy_Troc

Kapitan drużyny „Sokół-Brześć” Michał Juszczuk i Wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć

Obie drużyny z miasta nad Bugiem zaprezentowały swoją wyższość nad rywalami z Polski, sięgając po główne trofea turnieju. „Sokół-Brześć” wywalczył zwycięstwo, a oldboje ze „Stimuła” Brześć uplasowali się na drugim stopniu podium. Wśród siatkarzy z Polski najlepsi okazali się zawodnicy z Białej Podlaskiej, którzy musieli się zadowolić trzecim miejscem w końcowej klasyfikacji turnieju.

Irena Głuchowska z Brześcia

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content