HomeOświataPobyt w Atenach – nagrodą w konkursie ortograficznym ZPB!

Pobyt w Atenach – nagrodą w konkursie ortograficznym ZPB!

W ubiegłym roku pobyt w Rzymie, w tym roku – w Atenach! Nagrody dla uczestników konkursu „Mistrz ortografii 2016”, organizowanego przez przewodniczącą Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżelikę Borys we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, są tradycyjnie niezwykle atrakcyjne!

Mistrz_ortografii_logo

Tegoroczna edycja „Mistrza ortografii” odbędzie się w dniu 24 kwietnia w siedzibie ZPB w Grodnie przy ulicy Budionnego 48a. Do wzięcia udziału w konkursie zapraszana jest młodzież szkolna, która będzie rywalizowała o nagrody w konkursie w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas od 6 do 8 i starszoklasiści z klas od 9 do 11.

Zmierzenie się z ortografią polską w konkursie „Mistrz ortografii ” jest warte próby, gdyż zdobywcy zarówno pierwszego, jak i drugiego miejsca w obu kategoriach zostaną nagrodzeni wyjazdem w okresie letnim do stolicy Grecji – Aten, gdzie będą mieli możliwość nie tylko zwiedzać pomniki starożytności i inne atrakcje, lecz także zapoznać się z rówieśnikami ze środowiska greckiej Polonii.

Zwycięzca konkursu w starszej kategorii wiekowej ponadto zostanie bez egzaminów przyjęty na studia na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Jak zapowiadają organizatorzy konkursu, premiowani będą także uczestnicy, którzy zajmą miejsca poniżej drugiego. Za dobre wyniki w konkursie zostanie im zaproponowana możliwość wyjazdów w grupach rówieśników do różnych miast Polski. Oczywiście przez organizatorów konkursu dla zwycięzców i laureatów przewidziane są także nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do udziału w konkursie „Mistrz ortografii 2016” należy wysyłać do dnia 19 kwietnia 2016 roku drogą e-mailową pod adresy: [email protected], bądź reniavit@ wp.pl.

Szczegółowych informacji o konkursie udziela jego organizator Andżelika Borys pod numerem telefonu: +375447336474.

Znadniemna.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content