HomeReligiaSpecjalny pociąg z Grodna na Światowe Dni Młodzieży

Specjalny pociąg z Grodna na Światowe Dni Młodzieży

Specjalny pociąg z Grodna do Krakowa przez Siedlce przywiezie półtora tysiąca wiernych z Białorusi na spotkanie z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. Ci, którzy do pociągu nie wejdą, przyjadą na spotkanie z Ojcem Świętym autokarami.

SDM_str
Diecezja Grodzieńska organizuje grupowe wyjazdy. Według wstępnych ustaleń, pociąg specjalny z Grodna przywiezie młodzież do Siedlec na regionalne Dni Młodzieży (20-25.07), а następnie pojedzie do Krakowa na uroczystości centralne i spotkanie z papieżem Franciszkiem (26-31.07). Ksiądz Antoni Gremza, główny koordynator wyjazdów z Białorusi na Światowe Dni Młodzieży, powiedział Polskiemu Radiu, że na razie są uzgadniane szczegóły dotyczące organizacji wyjazdu. Podkreślił również, że obserwuje kontynuację pokoleniową wyjazdów na Dni Młodzieży.

– Większość obecnych uczestników to dzieci tych, którzy brali udział w częstochowskim spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II w roku 1991. Teraz po 25 latach dzieci tamtych pielgrzymów jadą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa – mówił ksiądz Gremza.

Z Białorusi najwięcej osób na Dni Młodzieży pojedzie z obwodu Grodzieńskiego gdzie – według źródeł kościelnych – katolicy stanowią ponad połowę ludności.

Znadniemna.pl za Kresy24.pl/ polskieradio.pl

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content