HomeSpołeczeństwoKpt. Weronika Sebastianowicz z wizytą w Polsce na zaproszenie przyjaciół z Wrocławia

Kpt. Weronika Sebastianowicz z wizytą w Polsce na zaproszenie przyjaciół z Wrocławia

Przez tydzień, na zaproszenie Stowarzyszenia Odra-Niemen przebywała w Polsce kpt. Weronika Sebastianowicz, prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_08

To był intensywny tydzień, obfitujący w wiele wydarzeń, spotkań i wzruszeń.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_013

Młodzież ze Stowarzyszenia Odra-Niemen oprowadzała gościa po Wrocławiu, po ważnych dla nas miejscach, jak Kwatery Żołnierzy Wyklętych, Kaplica Państwa Podziemnego.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_01

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_015

Były wrocławskie wycieczki i spotkania integracyjne. Spełnialiśmy też marzenia Pani Kapitan i zawieźliśmy naszego gościa do Pragi, gdzie Pani Weronika była po raz pierwszy.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_05

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_02

Pani Kapitan miała spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia Odra-Niemen z członkami i przyjaciółmi naszej organizacji, z przebywającymi we Wrocławiu członkami Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_012

Spotkała się też z uczestnikami projektu naszej organizacji „Polonijna Szkoła Młodzieżowych Liderów – Wrocław 2015”. Młodzież polska w wieku 15-18 lat z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy i Mołdawii w trakcie spotkania z Panią kpt. Weroniką Sebastianowicz, obejrzała film o bohaterce, miała szansę na rozmowy z nią i otrzymała z Jej rąk pamiątkowe nagrody.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_016

Zupełnie niezwykłym wydarzeniem była wizyta Pani kapitan w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu, która odbyła się dzięki pomocy warszawskich przyjaciół.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_04

Z Lublińca przyjechaliśmy do Krakowa, gdzie razem z naszym małopolskim oddziałem, kombatantami AK oraz Ogniowcami, odbyliśmy spotkania organizacyjne dotyczące bieżących małopolskich wydarzeń.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_06

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_07

Pani Kapitan także po raz pierwszy była na meczu piłki nożnej. Dzięki pomocy kibiców otrzymała kartę kibica i żywiołowo dopingowała podczas meczu.

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_09

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_010

Kpt_Weronika_Sebastianowicz_Odra_Niemen_011

To był wspaniały czas. Za chwilę, w październiku, będzie znowu w Polsce na nasze zaproszenie, tym razem ze swoimi żołnierzami ze Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej na Białorusi.

Dla Znadniemna.pl z Wrocławia – Ilona Gosiewska, prezes Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content