HomeKulturaPolscy malarze z Grodna na plenerze międzynarodowym w Inowrocławiu

Polscy malarze z Grodna na plenerze międzynarodowym w Inowrocławiu

Dwaj członkowie Towarzystwa Plastyków Polskich, działającego przy Związku Polaków na Białorusi, Walery Stratowicz i Paweł Kastusik wzięli udział w III Plenerze Międzynarodowym INO-ART 2015, który odbył się w Inowrocławiu.

podczas_wernisazu_fot_Kurier_Inowroclawski

Efektem pracy malarzy, którzy wraz z kolegami z Polski, Niemiec i Włoch, w ciągu czterech dni malowali obrazy w ramach inowrocławskiego pleneru, stały się dwie wystawy, na których inowrocławianie i goście miasta będą mogli do końca sierpnia podziwiać twórczość miejscowych oraz zagranicznych artystów, w tym twórców z Towarzystwa Plastyków Polskich przy ZPB.

podczas_wystawy

Międzynarodowy plener malarski w Inowrocławiu jest dorocznym wydarzeniem artystycznym, organizowanym z okazji  święta miasta. Jak zaznaczył podczas wernisażu wystawy poplenerowej prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, wystawa ta jest głównym wydarzeniem artystycznym  w letnim kalendarzu imprez miejskich.

Pawel_Kastusik _i_malarz_z_ Polski_Marian_Stepniak_szykuja_si-_do_wystawy

Paweł Kastusik i malarz z Polski Marian Stępniak szykują się do wystawy

Polscy malarze z Białorusi po raz pierwszy zostali zaproszeni do udziału w jednym z najważniejszych dla Inowrocławia wydarzeniu artystycznym. Stało się to możliwe między innymi dzięki wcześniejszej współpracy między Towarzystwem Plastyków Polskich przy ZPB, a organizatorami pleneru i wystawy w Inowrocławiu, którego mieszkańcy już mogli podziwiać twórczość polskich malarzy z Białorusi w lutym bieżącego roku.

podczas_wystawy_fot_Kurier_Inowroclawski

Jak podkreśla kurator pleneru i wystawy Danuta Nawrocka, ideą dorocznego projektu artystycznego jest integracja środowisk malarskich z różnych krajów oraz międzykulturowy dialog uczestników pleneru INO-ART.

Twórczy dorobek uczestników międzynarodowego pleneru obok wystawy dzieł miejscowych twórców został wystawiony w budynku Teatru Miejskiego w Inowrocławiu.

Natalia Klimowicz, zdjęcia: Walery Stratowicz i Kurier Inowrocławski

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content