HomeOświataDzieci z Białorusi spotkały się z prezydentem Białegostoku

Dzieci z Białorusi spotkały się z prezydentem Białegostoku

Przebywająca w Białymstoku na wakacjach trzydziestoosobowa grupa 10-15-letnich dzieci z polskich rodzin na Białorusi spotkała się 30 czerwca z prezydentem stolicy Podlasia Tadeuszem Truskolaskim.

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_01

Pobyt grupy polskich dzieci z Białorusi w Białymstoku rozpoczął się 27 czerwca i potrwa do 5 lipca. Grupa z opiekunami przybyła do Polski w ramach realizowanej przez Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” wspólnie z Prezydentem Miasta Białegostoku i we współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi dorocznej akcji „Lato z Polską”.

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_10

Na spotkaniu dzieci z Białorusi z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim polską organizację z Białorusi reprezentowała przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys.

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_09

Polska działaczka współorganizuje wyjazdy wakacyjne dzieci z Białorusi do Polski od siedmiu lat.

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_07

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, przewodnicząca Rady Naczelnej ZPB Andżelika Borys i Anna Kietlińska, prezes Podlaskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Białymstoku

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_08

– Zaczynaliśmy akcję „Lato z Polską” jeszcze ze śp. marszałkiem Maciejem Płażyńskim. Cieszę się, że Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” we współpracy z samorządami w Polsce realizuje tę, zapoczątkowaną przez swojego byłego prezesa inicjatywę już od siedmiu lat – mówi Andżelika Borys.

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_11

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_06

Akcja „Lato z Polską” jest skierowana do uczących się języka ojczystego dzieci z polskich rodzin za wschodnią granicą Polski i pozwala im nie tylko na doskonalenie umiejętności językowych w Ojczyźnie przodków, lecz także na kontakt z polską kulturą i tradycją.

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_05

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_03

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_04

Podczas spotkania z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim dzieci z Białorusi miały okazję pochwalić się talentami recytatorskimi i wokalnymi. Prezydent z kolei, dziękując za spotkanie, przekazał młodym gościom z Białorusi tornistry wraz z przyborami szkolnymi.

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska_02

Spotkanie_Bialystok_Lato_z_Polska

Znadniemna.pl, zdjęcia Marka Zaniewskiego

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content