HomeSportBiegacze „Sokoła” na XIX Crossie Trzeźwości w Suchowoli

Biegacze „Sokoła” na XIX Crossie Trzeźwości w Suchowoli

Wysoki poziom zaprezentowali 24 maja w Suchowoli, podczas biegów przeprowadzonych w ramach XIX Crossu Trzeźwości Pamięci Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, grodzieńscy lekkoatleci z Polskiego Klubu Sportowego „Sokół”.

biegacze_1

Grodzieńska reprezentacja składała się z siedmiu biegaczy, z których jeden – Denis Tkacz, wystartował w biegu głównym dla dorosłych na 9300 metrów. W tym wyścigu, którego trasa biegła szlakiem, który lata temu pokonywał ks. Jerzy Popiełuszko, nasz reprezentant pokazał dziesiąty wynik ze 125 uczestników – rekordowej dla wszystkich dotychczasowych edycji Crossu liczby zawodników w biegu głównym.

Reszta naszych lekkoatletów startowała w biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży na krótsze, w zależności od wieku, dystanse.

biegacze_2

W tych wyścigach grodzieńska reprezentacja potrafiła zdobyć aż trzy pierwsze miejsca. Na 300 metrów wśród dziewcząt z klas III-IV szkoły podstawowej triumfowała grodnianka – Diana Kolenda. Na dystansie 600 metrów dla dziewczyn z gimnazjów sukces młodszej koleżanki powtórzyła kolejna grodnianka Anastazja Gładnaja.

biegacze_3

Nie zawiedli oczekiwań trenerów także chłopcy. W kategorii szkół podstawowych (kl. III-IV) na 300 metrów triumfował młody grodnianin – Jerzy Saniukiewicz. Na dystansie 800 metrów wśród gimnazjalistów natomiast nie miał sobie równych reprezentant grodzieńskiego „Sokoła” Marek Zwierżewicz.

Wspaniałe indywidualne wyniki naszych biegaczy przełożyły się na dobry wynik w punktacji drużynowej. „Sokół- Grodno” został sklasyfikowany na piątym miejscu wśród startujących w biegach towarzyszących uczniów szkół podstawowych. Wśród gimnazjalistów natomiast grodnianom drużynowo udało się nawet trafić na podium, zdobywając prestiżowe trzecie miejsce.

biegacze

Doroczny Cross Trzeźwości w Suchowoli jest prestiżową imprezą sportową, popularną wśród dorosłych i młodych biegaczy w całej Polsce. W tym roku Cross po raz pierwszy został wpisany do cyklu PCK (Polski Czerwony Krzyż) Tours. Współorganizatorami imprezy są władze gminy Suchowola i powiatu sokólskiego.

Znadniemna.pl, zdjęcia Paweł Zarecki

Brak komentarzy

Skomentuj

Skip to content